Doğanın sakinleştirici etkisi: 16. haftanın resimleri

Draqon

Aktif Üye
Barış farklı şekillerde deneyimlenebilir. Ancak doğa, bunu sıklıkla deneyimleyebileceğiniz bir yerdir. Bir orman, bir göl veya en yakın doğa koruma alanı muhtemelen huzuru ve sessizliği keşfetmek için en iyi yerlerdir.

Reklamcılık

Haftanın resimleri barışın doğanın vazgeçilmez bir parçası olduğunu gösteriyor.

Bugün yemeğe kim geliyor?

Fujifilm X-T20 | 50mm | ISO 250 | f/4 | 1/400'ler

(Resim: BerndBA)

Bugün yemeğe kim geliyor? Bernd Schwarmann'ın (BerndBA) kaydının adıdır. “Bu bahar doğal bahçemizde zaten çok sayıda örümcek ve böcek var. Kurnaz örümcekler, kamerayla yaklaştığınızda oldukça hoşgörülü davranıyorlar. Fotoğraf, çimenlerin arasında serbest elle çekildi. Maalesef sonrakileri yapamadım. Yıldırım hızındaki hareketler nedeniyle avlanma sahneleri fotoğrafik olarak yakalanıyor” diyor fotoğrafçı, resmin yaratılışı hakkında.

Örümceğin avına saldırmadan ve çok sakin görünmeden önceki bekleme tutumunun büyüleyici bir yanı vardır. Ön plandaki çimenler ayrıca hayvanı çerçeveliyor. Üzerinde durduğu taşla olan renk farkı da hoş bir kontrast oluşturarak, çok detaylı bir şekilde ön plana çıkmasını sağlıyor.

Hayvan geçidi

PENTAX K-5 II | 70mm | ISO 200 | f/4.5 | 1/100s

(Resim: flashcube)

Flashcube'un başlığını taşıyan fotoğraf zarif görünüyor Hayvan geçidi. Geyiklerin ve karacaların uyanık davranışları, hayvanların kendilerine kimin veya neyin yaklaştığını anlamaya çalıştıkları bir anlık sessizliğe işaret eder. Sisin içinde yalnızca sürünün silüetleri görülebiliyor, bu da resme çekiciliğini veriyor. Sabah köy yolunda böyle bir manzara gördüğünüzü rahatlıkla hayal edebilirsiniz.

Renk patlaması

Canon EOS R6 | 135 mm | ISO 640 | f/2 | 1/800'ler

(Resim: kmans)

Resim çok renkli ve yoğun Renk patlaması Karin Mans (kmans) tarafından. Birçok renk vurgusuna rağmen burada sakin bir atmosfer de hissediliyor. Sevimli köpek gibi parlak renkler de buna katkıda bulunuyor. Fotoğrafçı niyetini şöyle anlattı: “Benim fikrim baharı andıran bir çiçek denizine dalmış rengarenk bir fotoğraftı. Fotoğraf mutluluğu, baharın neşesini ve yaklaşan yazı yansıtmalıydı. Ayrıca şunu da göstermek istedim: […]fotoğrafçının bakış açısının çok fazla fark yarattığını. Hiçbir şeye zarar vermeden, Sheltie Lady Jette çiçeklerin arasında duruyor ama yine de tek bir yoldaymış gibi görünüyor.

Saniye

Sony Alfa 7 II | /mm | ISO 100 | f/ | 61 sayfa

(Resim: Sessiz Binalar No.23)

Mario Meßer (ikinci), başlıktaki fotoğrafıyla ilgili olarak “Amaç, Chiemsee Gölü'ndeki tatilim sırasında bu eşsiz huzur ve rahatlama atmosferini yakalamaktı. Bu yüzden kızımla birlikte bu yere çok erken saatlerde gittim. Kesinlikle buna değdi” diyor. Sessiz Binalar No.23.

Bu ruh halini yakalamayı başardı. Arka planda batan güneş, pürüzsüz su yüzeyiyle birlikte güzel bir yansıma oluşturan güzel bir renk ve parlaklık gradyanı yaratır.

Martı yaklaşıyor

(Resim: kamera66)

Fotoğraf Martı yaklaşıyor galeri fotoğrafçısı tarafından kamera66 ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı görünüyor. Bununla birlikte, minimalist tasarım ve hareket halindeyken neredeyse kaybolan kuşlar, görüntüde belirli bir sakinlik sağlar ve hala en iyi görülebilen martı üzerinde yoğunlaşmayı mümkün kılar.

“Şubat ayında Kuzey Denizi'ndeki bir adaya yaptığım ziyarette, küçük bir limanda, balıkçı teknelerinin balık tutmaktan döndüklerinde martıların çılgınca akınına uğradığını gördüm. Bir veya iki martı, sürü oluşumunda ve büyük 'yeme'de yer almadı. ' Beni büyülediler “Uçmanın kolaylığı, adeta yelken açıp martı grubunu izliyorlardı. Kamerayı bu martıya odakladım ve fotoğrafını çektim” diye anlatıyor çekim durumunu.

Sincap

(Resim: Peter Bielstein)

Peter Bielstein, fotoğrafın çekildiği sırada yaptığı fotoğraf yürüyüşünü anlatıyor Sincap şöyle ortaya çıktı: “Parktaki sincapların fotoğraflarını çekmek istememden fikir çıktı. Uygulanma şekli sincabın sürekli yiyecek alması ve kendini ağacın tepesine yerleştirmesiydi. Çünkü güneş tam saatteydi ve ışık mükemmeldi “Fırsatını hemen fotoğraf çekme fırsatı buldum.”

Daha önce anlatılan arka plandaki ışık, hayvanı güzel bir şekilde ortaya çıkarıyor. Ayrıca çevredeki dallarla çerçevelenmiştir. Detaylar ve incelikler kürkün yanı sıra kulaklarda ve ellerde de açıkça görülüyor. Sincabın gözü izleyicinin bakışı için sabit bir nokta görevi görüyor.

Alp caddesi

Nikon Z6 II | /mm | ISO 2000 | f/ | / S

(Resim: Martin Ruopp)

Resimdeki dağ manzarası ıssız ve çok sessiz görünüyor Alp caddesi Martin Ruopp'un yazısı. Ağaçların doğrusal düzeni görüntünün net bir yapısını ve bölünmesini sağlar. Kompozisyon, hoş bir dengeyi temsil eden batan güneşin rengi ve üst kısımdaki kara bulutlarla destekleniyor. Sahne, yine turuncu renkli olan su yüzeyine de yansıyor.

Fotoğrafçı yaratılışı şöyle anlatıyor: “Reichenau'ya doğru ilerlerken 2 km uzunluğundaki kavak caddesini fark ediyorsunuz. Bir fön olduğu ve Alpler yakınlarda olduğundan, Alp zincirinin önündeki caddeyi fotoğraflayabilmeyi umuyordum. sabahın erken saatlerinde ve hayal kırıklığına uğramadım.”

Bu haftanın tüm fotoğraflarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz:

Cumartesi: Bugün yemeğe kim geliyor?

Fujifilm X-T20 | 50mm | ISO 250 | f/4 | 1/400'ler
(Resim: BerndBA)

(KDV)

Haberin Sonu