İbrahim Tatlıses’e 2 ay 15 gün mahpus cezası

miRBey

Aktif Üye
İbrahim Tatlıses’e 2 ay 15 gün mahpus cezası
İbrahim Tatlıses’in Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay Toprak’ı tehdit ve hakaret ettiği teziyle 4 yıla kadar mahpus istemiyle yargılandığı dava sonuçlandı.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine göre Fulya Akbay Toprak, avukatı Şeyda Yıldırım aracılığıyla savcılığa başvurarak kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğu savıyla işvereni İbrahim Tatlıses’ten şikâyetçi oldu.

Şikayet dilekçesinde Toprak’ın beraberinde Tatlıses’e danışmanlık yaptığını belirten avukat Şeyda Yıldırım, “İbrahim Tatlıses, cep telefonundan müvekkilime hakaret içerikli iletiler göndermiştir. Cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

‘Mesajlar bana ilişkin değil’

Soruşturmada tabir veren İbrahim Tatlıses ise, “Şirket işlerini müşteki Fulya Akbay Toprak ile öbür çalışanlara emanet etmiştim. Lakin şirkette usulsüzlükler yaşandığını öğrendim. İşlerine son verdim. Kelam konusu bildiriler bana ilişkin değildir” dedi.

Dava 3 hafta evvel sonuçlandı. Mahkeme, İbrahim Tatlıses’e ‘hakaret’ cürmünden 740 lira isimli para cezası, ‘tehdit’ hatasından ise 2 ay 15 gün mahpus cezası verilmesine hükmetti. Mahkeme verilen kararın açıklanmasını geri bıraktı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.