Cinayeti evvel itiraf edip akabinde ‘Şaka yaptım’ demiş

miRBey

Aktif Üye
Cinayeti evvel itiraf edip akabinde ‘Şaka yaptım’ demiş
Polis, 8 Aralık 2018 tarihinde, Çamkule Mahallesi 4709. Sokak’taki futbol alanının yakınında hareketsiz yatan biri olduğu ihbarını aldı. Bölgeye giden polis, bayan cesediyle karşılaştı. Bedeninde ileri derecede yanıklar olan ceset, İzmir İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Yapılan otopside hanımın, boğularak öldürüldüğü akabinde da cesedinin yakıldığı ortaya çıktı. Kimlik tespiti yapılamayınca ceset, kimsesizler mezarlığında defnedildi.

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken, kimlik tespiti için mezar açılıp, ceset üzerinden ‘bir daha yüzlendirme’ yapılarak robot fotoğraf elde edildi. Bu fotoğraftan yola çıkan polis, cesedin bulunduğu devirde yabancı asıllı bayanlar da dahil olmak üzere 796 kayıp belgesini inceledi. Cesede uygun kriterleri eşleştirerek, kayıp bireylerin yakınlarından DNA örnekleri aldı. Yapılan çalışmalar kararı cesedin Özler Yörük’e ilişkin olduğu saptandı. Boğularak öldürüldükten daha sonra yakılan Yörük cinayetine ait 12 Ekim 2021’de 5’i İzmir’de, öbürleri Malatya ve Aydın’da toplam 7 adrese eş vakitli operasyon düzenlendi.

Eski erkek arkadaşı tutuklandı

Operasyonlarda, 13 kuşkulu gözaltına alınıp sorgulanmak üzere emniyete gdolayıldü. Diğer kabahatten cezaevinde bulunan, Özler Yörük’ün eski erkek arkadaşı olduğu ve fuhuş yaptırdığı tez edilen Olcay Altundağ hakkında, bu belge kapsamında da tutuklama sonucu çıkarıldı. Şüphelilerden 7’si emniyetten hür bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 6 şahıstan Altundağ’ın yakınlarının da ortalarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı, 2 kişi ise isimli denetim kuralıyla salıverildi.

Olcay Altundağ’ın, bir periyot işlediği cürümlerle ilgili Özler Yörük ve diğer bir bayan tarafınca polise ihbar edildiği, akabinde yakalandığı ve tutuklandığı, cezaevinden çıktıktan daha sonra da Yörük ile arbede ettikleri belirlendi. Cinayeti itiraf eden şüphelilerin, Özler Yörük’e Buca’daki adreste 3 gün boyunca azap yaptıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin, Yörük’ün üzerine kaynar su döktükleri, boğularak öldürülmesinin akabinde cesedini halıya sardıklarını ve ormana gdolayıp, yaktıklarını söylemiş oldukleri kaydedildi.

‘Babasını ve kardeşini yaraladı’

Olcay Altundağ’ın, soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılan eski kız arkadaşı M.T.’nin verdiği söz ortaya çıktı. M.T.’nin tabirinde, “2017 Eylül ayında Olcay, babası ve kardeşi Ferzat’ı tüfekle vurarak yaraladı. Bu olaya kadar Olcay’ın dokumacılık atölyesinde çalıştığını biliyordum. Kendisi ve ailesi bana bu türlü söylüyordu. Lakin bu olayın akabinde Ferzat beni arayıp, üvey kardeş olduklarını belirttiği Olcay’ın bayanları para karşılığı erkeklere pazarladığını, uyuşturucu kullandığını ve ‘Özler’ isimli bir bayanla dost hayatı yaşadığını söylemiş oldu. Bunları öğrenince Olcay’ın annesinin yanına gidip tezleri sordum. O da hepsini yalanladı. Akşam saatlerinde Olcay’ın eniştesi B.Ö. beni telefonla arayıp, duyduklarımın palavra olduğunu söylemiş oldu. Babası ve kardeşini yaraladığı için Olcay, polisler tarafınca aranıyordu. Annesi ve teyzesi, avukat tutmak için benden para istedi. Ben de 10 bin lira kredi çekip verdim. Kısa bir süre daha sonra teyzesinin konutunda sakladığını öğrendiğim Olcay’ın yanına gdolayıldüm. Ferzat’ın bana söylemiş olduklerini sorduğumda Olcay, parasızlıktan dolayı bu işlerle uğraştığını lakin bırakacağını ve benimle evlenmek istediğini söylemiş oldu. Özler’i sorduğumda ise bu bayanı sevmediğini, sırtından para kazandığını belirtti. Ben de kendisine inandım ve bağlantımız devam etti” dedi.

‘Annesi cinayeti anlattı’

M.T, sözünde, ayrıyeten şunları söylemiş oldu:

“Olcay, 2018 yılında fuhuş yaptırdığı Özler ve Özlem’in ihbarıyla yakalandı ve tutuklandı. Birkaç ay ceza yattıktan daha sonra çıkan Olcay, bir daha bu işlerle uğraşmaya başladı. Annesi, Olcay’a cezaevindeyken Özler’in kendisine dost tuttuğunu ve paraları da bu bireye yedirdiğini söylemiş. Bunları öğrenen Olcay da Özler’e şiddet uygulamaya başlamış. 2018 yılının sonlarına gerçek Özler’in kaçıp gittiğini duydum. Bunların hepsini Olcay’ın annesinden duyuyordum. Bu süreçte Olcay, bu işleri bırakacağını tekrar edip Buca’da beni bir meskene götürdü. Evlenince bu meskende oturacağımızı söylemiş oldu. Kısa bir süre daha sonra Olcay beni arayıp, Özler ile barıştıklarını, benimle evlenmeyeceğini söylemiş oldu. 2018 Aralık ayında annesinin meskenine gittim. Meskende tekti ve namaz kılıyordu. Namazı bitince ağlamaya başladı. niye ağladığını sorunca, ‘Çok makûs bir şey oldu’ dedi. Para ve ihbar etme niçiniyle tartışma çıktığını, Olcay’ın Özler’i döverek öldürdüğünü, o esnada konutta 3 kişinin daha bulunduğunu, cesedin B.Ö’nün otomobiliyle gdolayılüp, yakıldığını anlattı.”

‘Sana annemle latife yaptık’

Sonraki gün işe giderken Olcay’ın kendisini aradığını ve değerli bir şey konuşmak istediğini söyleyen M.T., “Otobüs durağında aracın ortasında bekliyordu. Aracın ortasında annesi de vardı. Araca bindim. Bu sırada Olcay ağlayarak, Özler’in kendisini ihbar ettiğini ve bu niçinle ceza alacağı için kızıp, dövdüğü Özler’in elinde kalıp, öldüğünü anlattı. Cesedi yakma işinden bahsetmedi. Kendisine cezaevinde bakıp, bakamayacağımı sordu. O denli bir bütçem olmadığını söyleyince bana, ‘Sana annemle latife yaptık. Anca bu kadar güvenilirmişsin’ dedi. Akabinde da beni test ettiğini belirtip, benimle evlenilmeyeceğini söylemiş oldu. Bağırmaya devam edince ben otomobilden indim. Beni vakit zaman vurmakla tehdit ettiği için 5-6 para isteğini yerine getirdim. Özler Yörük’ü ben öldürmedim, öldürülmesinde de iştirak etmedim” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.